זינגה – Zinga

מה הוא זינגא?

גלוון קר – הגנה קטודית, יוצר שכבת אבץ ללא דבק – אבץ טהור, זינגא אינו צבע!!! זינגא הינו אבץ טהור , ולכן יכול להתחבר למטען החשמליהטהור של המתכת ולצור תא גלווני.

הציפוי פשוט מאוד ליישום בהברשה, התזה, ריסוס, רולר או מכליתרסיס גם על חלודה שטחית גם על אבץ אחר וגם על שכבה ישנה של זינגא. כך נמנעת בעיית "הזחילה" והקורוזיה הנסתרת.

ניסויים מאשרים ומוכחים כי זינגא משתווה לגילוון חם ואף מתעלה  עליו במקרים מסויימים ומוזיל משמעותית הוצאות אחזקה, עבודה ותיקונים.

הגנה אקטיבית ופסיבית

הגנה פסיבית - Passive Barrier Protection

כשהזינגא בא במגע עם האויר נבנית לאט שכבת מלחי אבץ על פני השטח.
מלחי אבץ אלו סוגרים ואוטמים את פני השטח וכך יוצרים אפקט של שכבה אטומה חזקה כבטון המעצימה את הבידוד וההגנה – אף יותר מצבע עליון.

ההגנה האקטיבית של זינגא

זינגא הינו אבץ טהור, האנודה של האבץ מקריבה את עצמה וכך מגנה על המתכת תחתיה, כמו בגילוון חם ואף ביעילות רבה יותר במגע עם האוויר.
גם במקרה של פגיעה מכאנית – האנודה ממשיכה בפעולתה, מונעת זחילת חלודה ואף "סוגרת" על ה"פצע" בעזרת מלחי האבץ הנוצרים במקרה שכזה.

ZINGA

הגנה קטודית - אקטיבית ופסיבית - יישום בשתח

ZINGA – המוצר היחודי המשלב הגנה קטודית אקטיבית ופסיבית ונבדל מכל שיטת גילוון אחרת. מוצר חד קומפוננטי בעל פטנט יחודי, ללא רכיבים סנטטים (המונעים התקשורת אלקטוכימית כמו במוצרי צבע). 

זינגא מהווה פטרון איכותי לבליה וחלודה חיצונית ומאפשר גילוון בשטח ובמהלך עבודה או תיקונים ללא הצורך בגילוון חם, מתאם במיוחד לתנאי שטח או מזג אויר קשים.

 • ללא רכיבים רעילים - הגנה קטודית מלאה - התקשות אלקטרוכימית.
 • בשימוש בזינגא אין צורך בפירוק קונסטרוקציות למטרת חידוש או תחזוקה
 • השימוש בזינגא מאפשר גלוון מלא למתכות ללא החשש לעיוות ההנדסי כתוצאה מגלוון חם.

למלחמה בקורוזיה – בתנאים קשים

מידע נוסף על זינגה והתקשרות אלקטרוכימית

 • תכונות ההדבקות - בעל ריכוז גבוה 96% של אבץ טהור (99.99%) בשכבה היבשה, גרגרי אבץ דקים במיוחד ושרפים מיוחדים המעניקים לחומר פעילות שטח - פעולה קטודית - כבגילוון חם בטבילה.
 • זינגא הינו חומר מקורי לגילוון בעל תכונות קטודיות אשר ניתן ליישום במו ידך ללא צורך בציוד גילוון מיוחד כמו אמבטיות וכו' או בשינוע קונסטרוקציות. הגילוון יכול להיעשות בשטח. למרות משקלו הסגולי הגבוה, זינגא נשאר במצב נוזלי וניתן ליישום בעזרת מברשת, רולר, התזה, ריסוס או מיכלי תרסיס.
 • ניקוי חול אינו נדרש / הכרחי - ניתן לבצע הורדה יסודית של החלודה בעזרת מברשת מתכת, הסרת שמנים וגריז, וזה מאפשר את ההדבקות - התחברות ישירה למתכת ויצירת שכבת מגן מעולה היעילה אף יותר מגילוון חם. ניקוי חול מומלץ במקרים של חלודה עמוקה ומתקדמת מאוד, או במקרים בהם הריתוך מתקלף.
 • ניתן ליישם זינגא על משטחים לחים, כך למעשה ניתן לגלוון בעזרת זינגא אזורים לחים מאוד כמו נקודות בהם יש עיבוי, טל, וכו'.
 • אורך חיים ארוך, דומה לאורך החיים המתקבל בגילוון חם בטבילה ואף ארוך יותר, כתלות בעובי השכבה ותנאי הסביבה. ברוב המקרים אין צורך בשכבת צבע עליונה על זינגא כיוון שהמוצר פועל באופן אקטיבי ופאסיבי במקביל.
 • הודות לכושר התפזרות מעולה של החומר בשכבה הראשונה, ניתן ל"רענן" ולגלוון מחדש שטחים מטופלים פעם אחר פעם, וכך למנוע זחילת חלודה בשטחים לא מטופלים וכל זאת בהוצאה שהיא קטנה משמעותית מזו הכרוכה בצביעה סטנדרטית בצבע. התכונה הזו של זינגה מומחשת בניסוי מעבדתי באופן הבא: שכבה דקה מאוד של אבקת זהב פוזרה על שכבה ראשונה של זינגה (ע"י אידוי), ושכבה שניה של זינגה יושמה לאחר שבעה ימים.

התכונה הייחודית הזו של זינגה מאפשרת 2 יתרונות חשובים:

 • גלוון מלא ומושלם והצמדות אופטימלית של זוג שכבות זינגה.
 • הצמדות מלאה שמושגת גם בתיקון נקודתי על ידי שכבה נוספת על פגמים בשטחים המגלוונים כתוצאה מנזקי הובלה או קידוח, ריתוך וכו'.
 • הכנת שטח מיוחדת (בדומה לניקוי חול) לא נדרשת גם במקרה של חידוש שטח מגלוון בגילוון חם או בזינגא. השכבה החדשה ניתנת ליישום בקלות על השכבה הקודמת לאחר ניקוי מלחי האבץ - בעזרת מים רגילים. גלוון אופטימלי עד לפני המתכת מושג בדרך זו, ומתקבלת שכבה אחת חדשה בעלת הגנה קטודית.
 • זינגא אינו מכיל ממסים רעילים ולכן אינו רעיל ואף מותאם לגילוון בצנרת או מיכלים של מי שתיה.
 • זינגא אינו מתקלף, אינו מתרומם או ניתק מהמתכת, ואינו מתנפח. הופעת "פטריות" או התנפחות הציפוי אינה אפשרית כיוון שזינגא אינו צבע ואינו נדבק למתכת כמו צבע - אלא יוצר הצמדות אלקטרוכימית עם בסיס המתכת. עובדה זו גם מסבירה מדוע זינגא אינו נסדק כתוצאה מפגמים מכאניים או כיפוף במתכת. ההגנה הקטודית תמיד נשארת מושלמת.
 • שילוב זינגא עם גילוון חם בטבילה: זינגא "מרענן" וטוען מחדש שטחים מגלוונטים. כאשר זינגא מיושם על שטח המגלוון בטבילה חדשה, שנפגע כתוצאה מתנאי סביבה קשים, זינגא מאפשר הגנה נוספת, יעילה, הודות לפעולת "ההקרבה העצמית" של זינגא. השטח המגלוון מוגן ע"י צריכת האבץ בשכבת הזינגא.

לאחר הפסקת הפעילות הקטודית חל שינוי קוטביות ואז האבץ משכבת הגלוון המקורית ממשיך ובעזרת הזינגא מחדש את הפעילות הקטודית.

 • זינגא מתייבש למגע תוך 5 דקות בלבד והייבוש הסופי הוא לאחר 48 שעות. החשיפה לאוויר וללחות רק מגבירים את ההתקשות וההתחברות של הזינגא למתכת.
 • זינגא אינו נפגע מהתפשטות תרמית של בסיס המתכת ואינו מושפע מעיוותים מכאניים.
 • זינגא עמיד בפני שחיקה והסחפות, במיוחד בסביבה עתירת קורוזיה.
 • זינגא עמיד מאוד בפני פגמים מכאניים, כך פגמים, ריתוכים וכו' פוגעים בשכבת הזינגא אך ורק במקום בפגם ללא חשש להתפשטות או זחילת החלודה תחת הציפוי. מלחי האבץ הנוצרים במקום הפגיעה מהווים מגן וממלאים את הפגם - בדומה מאוד לפצע בגוף האדם.
x
סייען נגישות
הגדלת גופן
הקטנת גופן
גופן קריא
גווני אפור
גווני מונוכרום
איפוס צבעים
הקטנת תצוגה
הגדלת תצוגה
איפוס תצוגה

אתר מונגש

אנו רואים חשיבות עליונה בהנגשת אתר האינטרנט שלנו לאנשים עם מוגבלויות, וכך לאפשר לכלל האוכלוסיה להשתמש באתרנו בקלות ובנוחות. באתר זה בוצעו מגוון פעולות להנגשת האתר, הכוללות בין השאר התקנת רכיב נגישות ייעודי.

סייגי נגישות

למרות מאמצנו להנגיש את כלל הדפים באתר באופן מלא, יתכן ויתגלו חלקים באתר שאינם נגישים. במידה ואינם מסוגלים לגלוש באתר באופן אופטימלי, אנה צרו איתנו קשר

רכיב נגישות

באתר זה הותקן רכיב נגישות מתקדם, מבית all internet - בניית אתרים.רכיב זה מסייע בהנגשת האתר עבור אנשים בעלי מוגבלויות.

גלילה למעלה